Zapytaj o bezpłatne pomiary poziomów: 662 055 846
Cechy wylewki Agilia SOLS A

Posadzki Agilia SOLS A można stosować zarówno w nowych budynkach, jak i podczas naprawy starych budowli. Znajduje ona zastosowanie w przypadku małych i dużych obiektów budowlanych, w budownictwie przemysłowym, biurowcach, budynkach mieszkalnych oraz domach jednorodzinnych.

Wylewki anhydrytowe na bazie Agilia Sols A charakteryzują się:

  • Doskonałym współczynnikiem przewodzenia ciepła λ – 2,0 [W/m*K], co powoduje, że jest to idealny wylewka do zastosowania z ogrzewaniem podłogowym

  • Doskonałymi parametrami wytrzymałościowymi na zaginanie – od 4MPa do 7MPa – dzięki czemu nie wymaga zbrojenia

  • Wysokimi parametrami wytrzymałościowymi na ściskanie – od 20MPa do 40MPa

  • Wysokim stopniem płynności i niską porowatością, co w efekcie pozwala uzyskać bardzo gładką powierzchnię podkładu podłogowego. Skutkuje to szybszym przewodzeniem ciepła, a w rezultacie oszczędza się na kosztach energii i chroni środowisko naturalnego

  • Wysoką  wytrzymałością posadzki pozwalającą na zmniejszenie grubości wylewanej warstwy do 35 mm (minimalna grubość wylewki na styropianie)

  • Możliwością chodzenia po ok. 2 dniach

  • Szybką możliwością kontynuacji robót budowlanych już nawet po 2-4 dniach od momentu wykonania posadzki

  • Niskim współczynnikiem rozszerzalności cieplnej – ok. 0,012 [mm/m*K]

  • Niepalnością – klasa materiału budowlanego A1

  • Możliwością włączenia ogrzewania podłogowego po ok. 7 dniach

  • Gęstością objętościową – 2200 ±100 kg/m3

  • Zalecana do ogrzewania podłogowego

 Wilgotność wylewki anhydrytowej oznaczona w warunkach wilgotności powietrza ok. 65% i temperatury otoczenia ok. 16 stopni Celsjusza

 


GRUBOŚĆ POSADZKI [cm]

Średnia wilgotność po czasie

7 dni

10 dni

14 dni

21 dni

28 dni

35 dni

3,5 cm

3,3%

3,0%

1,5%

1%

0,5%

0,5%

5,5 cm

3,5%

3,2%

1,7%

1,1%

0,6%

0,5%

 

 Technologia powstawania produktu Agilia SOLS A opiera się na ścisłej kontroli dwóch pozornie przeciwnych właściwości fizycznych: płynnościoraz lepkości.

Płynność zapewnia łatwe układanie betonu oraz pozwala na uzyskanie właściwości samopoziomujących. Płynność może jednak zwiększyć proces segregacji, co prowadzi do powstawania niejednorodności, spękań oraz skaz w stwardniałym materiale. 

Lepkość jest konieczna, aby zapobiec segregacji, lecz może też powodować kleistość materiału i trudności w układaniu. Pogodzenie tych dwóch właściwości: lepkości i płynności to wielkie wyzwanie, którego podjęli się specjaliści z laboratorium Holcim dawniej Lafarge. Świeży beton, od momentu produkcji w wytwórni do jego wbudowania na placu budowy, narażony jest na różne naprężenia mechaniczne, które są uzależnione od czynników związanych ze środowiskiem zewnętrznym i rodzajem zastosowania. 

Agilia SOLS A to solidne rozwiązanie oparte na koncepcji upakowania ziaren oraz na najnowszych odkryciach w dziedzinie chemii organicznej, chemii minerałów oraz mechaniki płynów, które są stosowane przy produkcji mieszanki betonowej.

Szczegółowa kontrola technologii produkcji mieszanki zapewnia optymalne zastosowanie właściwości cementu oraz umożliwia produktom Agilia utrzymanie płynności przez ok. 3 godziny.

Napisz do nas

  • Proszę podać prawdziwego maila, żebyśmy mogli się z Państwem skontaktować!
  • Wysyłając zapytanie z formularza i klikając poniższy przycisk "wyślij zapytanie" zgadzam się na przetwarzanie danych zgodnie z klauzulą RODO na podstawie RODO art 6 ust. 1 lit. a

Zadzwoń:
Zadzwoń:662 055 846
Napisz do nase-mail